Okolí garni Hotelu

V blízkosti garni Hotelu se nachází sportovní areál Matylda je od hotelu vzdálen cca 300 m

– nabízí: in-line dráhu 4,5  km dlouhou  , cyklo stezky – několik obtížností, běžeckou dráhu 4 km a více , prostor pro rybaření, petangové hřiště, volejbalové hřiště, možnost zapůjčení vodních plavidel jako wakeboard, kánoe, kajaky, vodní lyže, skůtry, aj.

– dále nabízí: pohodlné travnaté pláže, prostory pro campování , venkovní grily , dětské hřiště v letních měsících s dětskými nafukovacími skákadly na vodě atd.

V areálu je hned několik stánků s občerstvením a uzamykatelné skřínky na osobní věci.

Pořádá se zde mnoho sportovních akcí : Dračí lodě, kanoistické závody, Triatlony atd………více informací v areálu Matylda

 

Autodrom Most

Autodrom Most je závodní okruh ve městě Mostě, který vznikl rekultivací bývalé důlní výsypky. Představuje jeden ze tří zdejších dromů  Wikipedie a dnes velmi vyhledávaný. Pravidelně přiláká několik tisíc diváků na prestižnější automobilové závody mezi ně např. patří  Czech Truck Prix , the Most Historic Motorcycle, Internationale Deutsche Motorradmeisterschaft (IDM)

Autodrom je od hotelu vzdálen cca 1 km ( 15 minut pěšky)  pěknou procházkou přes areál Matylda či přilehlý lesík pod Hradem Hněvín, autem je to maximálně 5 minut a právě pro jeho blízkou dostupnost je hotel v sezoně hodně využíván právě návštěvníky a závodníky autodromu.

Nad hotel se nepřehlédnutelně tyčí  Hrad Hněvín

Hněvín je hrad ležící na stejnojmenném vrchu ve městě Most v České republice. Původní hrad byl zbořen po třicetileté válce, dnešní podoba hradu vychází z historizující rekonstrukce na přelomu 19. a 20. století. Dnes slouží jako hotel, restaurace a rozhledna.  Wikipedie

 

Další kulturní památkou v blízkosti hotelu je přesunutý kostel

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě je pozdně gotický chrám, který byl vystavěn v letech 1517–1550 po požáru města v roce 1515. Proslulost získal především v roce 1975, kdy byl přesunut po kolejích o 841 metrů, aby byl zachráněn z města, které bylo srovnáno se zemí kvůli těžbě uhlí. Wikipedie

 

 

Dále je možné navštívit  nedaleký Hipodrom Most kde se kromě dostihové dráhy nachází i prostorné sportoviště a golfové hřiště.